Aktuality

Úspěšné předání zařízení na projektu Markersbach

Obrázek pro článek Úspěšné předání zařízení na projektu Markersbach

V minulých dnech jsme od našeho klienta, německé společnosti Vattenfall Wasserkraft GmbH & Co. KG, obdrželi závěrečné předávací protokoly k modernizaci zařízení na vodní elektrárně Markersbach. Ukončil se tím téměř 40letý proces úspěšné spolupráce, ve kterém se ČKD Blansko Holding, a.s. ukázala jako partner, který je schopen i v náročných podmínkách naplnit očekávání svých partnerů.

Pátek, 26. květen 2017

Velvyslanec RF v ČR navštívil ČKD Blansko

Obrázek pro článek Velvyslanec RF v ČR navštívil ČKD Blansko

Tento týden během své pracovní cesty po Jihomoravském kraji navštívil také naši společnost mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Ruské federace v České republice J.E. pan Aleksander Zmeyevskiy.

Pátek, 19. květen 2017

Nový projekt s novými řešeními na jihu Ruska

Obrázek pro článek Nový projekt s novými řešeními na jihu Ruska

ČKD Blansko Holding, a.s. uzavřela 4. dubna 2017 se svojí mateřskou společností TYAZHMASH smlouvu na dodávky turbinového zařízení pro agregáty č. 1 a 3 Bělorečenské hydroelektrárny. Tato elektrárna se nachází na řece Bělá v Krasnodarském kraji, do provozu byla uvedena v r. 1954 a v současné době již nutně potřebuje generální opravu. Vlastníkem elektrárny a naším finálním partnerem je společnost Lukoil-Ekoenergo.

Pondělí, 24. duben 2017

Další zakázka za severním polárním kruhem

Obrázek pro článek Další zakázka za severním polárním kruhem

Před několika týdny ČKD Blansko Holding, a.s. definitivně rozpracovalo realizaci projektu modernizace poslední turbíny vodní elektrárny Usť-Chantajská. Elektrárna leží za severním polárním kruhem na řece Chantajce, jež se vlévá do veletoku Jeniseje. Do provozu byla uvedena již v 70. letech minulého století.

Úterý, 18. duben 2017

Montáž na vodní elektrárně Sarapullo v Ekvádoru byla úspěšně dokončena

Obrázek pro článek Montáž na vodní elektrárně Sarapullo v Ekvádoru byla úspěšně dokončena

V jihoamerickém Ekvádoru byla úspěšně dokončena montáž bezpečnostních klapkových uzávěrů vodní elektrárny Sarapullo, první z montáží zařízení ČKD Blansko Holding, a.s. v kaskádě vodních elektráren regionu Toachi Pilaton.

Pondělí, 27. březen 2017

Další obrovská dodávka míří do Salvadoru

Obrázek pro článek Další obrovská dodávka míří do Salvadoru

Tento týden opustila brány ČKD Blansko Holding, a.s. další, v pořadí již pátá dodávka pro našeho salvadorského partnera - státní energetickou společnost CEL. Tentokrát se jednalo o spirálu Francisovy turbíny č. 2 pro vodní elektrárnu El Chaparral. Spirály jsou nejrozměrnějšími díly této zakázky.

Středa, 22. březen 2017

V Ekvádoru pokračují práce na projektu Toachi Pilaton

Obrázek pro článek V Ekvádoru pokračují práce na projektu Toachi Pilaton

V rámci plnění svých závazků ČKD Blansko Holding, a.s. počátkem února tohoto roku smontovala druhý bezpečnostní klapkový uzávěr před turbínou pro vodní elektrárnu Sarapullo v regionu Toachi Pilaton. První byl smontován v listopadu 2016, teď je na řadě montáž třetího uzávěru, kterou je plánované ukončit v březnu 2017. Práce byly s uspokojením převzaty ředitelem montáže a zástupci investora. Výrobu, montáž a supervizi montáže a uvedení do provozu bezpečnostních klapkových uzávěrů provádí naše společnost na základě subdodavatelské smlouvy...

Pátek, 17. únor 2017

Naše společnost se stala řádným členem Hospodářské komory České republiky

Obrázek pro článek Naše společnost se stala řádným členem Hospodářské komory České republiky

Minulý týden se naše společnost ČKD Blansko Holding, a.s. stala prostřednictvím Okresní hospodářské komory Blansko řádným členem Hospodářské komory České republiky (dále HK ČR). Stalo se tak zpětně s platností od 1. ledna 2017.

Středa, 15. únor 2017

Úspěšné zkoušky pro projekt vodní elektrárny Věrchně-Tulomská

Obrázek pro článek Úspěšné zkoušky pro projekt vodní elektrárny Věrchně-Tulomská

Minulý týden naše společnost společně s firmou VT Turbo, d.o.o.  (Slovinsko) úspěšně provedla předávací modelové zkoušky pro projekt VE Věrchně-Tulomská v RF. Zkoušek se zúčastnili i zástupci našeho zákazníka, ruských společností  ТЕR, s.r.o. a TGK-1, a.s., kteří byli s jejich výsledky velmi spokojeni. Zkoušky kompletně probíhaly v našem vlastním Výzkumném ústavu vodních strojů.

Pátek, 27. leden 2017

Společně jsme se stali partnery charitativního běhu YOU DREAM WE RUN

Obrázek pro článek Společně jsme se stali partnery charitativního běhu YOU DREAM WE RUN

Naše společnosti ČKD Blansko Holding, a.s. a ČKD Blansko SMALL HYDRO, s.r.o. se společně staly oficiálními partnery charitativního 24hodinového štafetového běhu YOU DREAM WE RUN, který se uskuteční v Blansku ve dnech 9.-10.6.2017. Třeba právě Vy víte o někom, kdo si zaslouží, aby se na něj usmálo štěstí?

Čtvrtek, 5. leden 2017
Zobrazuji 10 (1 - 10 Z celkových 41+)